Mlada Slovenija ugotavlja, da se številni mladi po končanem študiju želijo vračati v svoje lokalno okolje, iz katerega prihajajo, in si ustvariti družino v krajih zunaj mestnih središč. Za začetek samostojnega življenja mladi potrebujejo varno zaposlitev z dostojnim plačilom, možnost usklajevanja poklicnega in družinskega življenja ter streho nad glavo. Vemo, da so mladi tisti, ki najbolje vedo, česa si želijo, zato pozivamo lokalne skupnosti, da prisluhnejo mladim, upoštevajo njihove ideje in jim dajo vedeti, da so slišani.
V Mladi Sloveniji se zavzemamo za družbo, ki bo mladim odpirala priložnosti, da s svojim znanjem in izkušnjami gradijo takšne lokalne skupnosti, v katerih si bodo želeli živeti in si ustvariti družino. Verjamemo, da lahko mladi s svojimi predlogi pripomorejo k boljšemu položaju vseh v svojem domačem okolju. Zato se nam zdi zelo pomembno, da so mladi prepoznani kot aktivni sogovorniki v lokalnih skupnostih. Lokalne volitve so priložnost, da mladi zasedejo položaje, kjer bodo lahko soodločali o svoji prihodnosti in gradili boljši jutri zase in za svoje otroke.
Verjamemo, da so mladi sposobni in odgovorni ter znajo sprejeti najboljše odločitve za svoje življenje. Mladi so tisti, ki so polni energije in imajo drzne načrte ter ideje, kako si želijo oblikovati svoje življenje, zato jim moramo omogočiti okolje, v katerem jih bodo lahko uresničevali.
Zavzemamo se za načelo subsidiarnosti, kjer družbeni red gradimo od spodaj navzgor. Kar lahko mladi rešijo sami, v okviru svoje družine ali socialnega kroga enako dobro ali celo bolje kot višje instance, naj ostane v njihovi pristojnosti. Lokalna skupnost naj reševanje težav prevzame šele takrat, ko jih mladi sami več ne morejo reševati in država se vmeša šele, ko tudi ta zataji. Želimo si družbe, kjer bo posameznik od skupnosti pričakoval samo tisto, česar sam ne zmore opraviti dovolj dobro. Vsakemu želimo omogočiti enake možnosti za razvoj njegovih talentov in dejavno udejstvovanje v njegovi skupnosti, na vsakem posamezniku pa je, kako bo to možnost izkoristil.
V Mladi Sloveniji se zavedamo, da so mladi prihodnost naše družbe in zato se zavzemamo za dejavno vključitev mladih v vse ravni upravljanja skupnih zadev v skupnosti in pripravljanje na položaje, ki jih bodo nekega dne morali prevzeti. Želimo si več medgeneracijskega sodelovanja in prenosa uporabnega znanja, saj so mladi tisti, ki ga bodo prenesli na naslednje generacije.
Comments are closed.